KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325639
nr 1432 5639
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -47. Olja på duk, 80x100, yttermått inklusive ram: 100x120 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 22 november 2021
kl 18:38:22
700 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)